7 Sonuç Gösteriliyor

Not Defteri

Müşteri potansiyeli olarak görülen hedeflere yönelik dağıtılan promosyon not defteri ürünlerin, pek çok getirisi olabilir. Burada hangi yaş kitlesi, cinsiyet, ilgi alanları, hobiler ya da temel ihtiyaçlara dokunduğunuz önemlidir. En kilit anahtar hedef kitlenin iyi belirlenebilmesidir. Bunu gerçekleştirdiğiniz zaman ise doğrudan müşterilerinizin memnuiyetini sağlayan bir girişim oluşturabilirsiniz.

Ücretsiz olarak dağıtacağınız promosyon not defteri mutlaka sizi doğru şekilde yansıtması, profesyonel bir şekilde görünmesi önemlidir. Ayrıca dağıtılan ürünün kullanım özelliğine sahip olması, sağlam olması ve sürekli kullanılabilen bir ürün olmasına da özen gösterebilirsiniz. Örneğin iyi bir çay bardağı seti ya da el feneri, kalem, çanta, bileklik vb. çeşitli ürünler sizlerin hedef kitlelerine göre seçilerek hazırlanabilir.

Türkiye ‘ de Promosyon Ürünler

Ülkemizde ve dünya çapında pek çok firma belirli bir hizmeti ya da ürün satışlarını ortaya koyar. Fakat burada en önemli unsurlardan bir tanesi müşterilere güven verme odaklı bir çalışma izlemektir. Bu yüzden belirlenen kitlelerin ilgisini çekme adına bir takım promosyon ürünler tercih edilmektedir. Buradaki temel amaç, satışı yapılması istenilen ya da sunulan hizmete olan taleplerin arttırılmasını sağlamaktır.
Günümüzde ise hedef kitle içi de dışında satışların arttırılması adına bir takım çalışmalar sağlanır. Anahtarlık, kalemler, takvimler ya da duvar saatine kadar belirli ürünler, satışı yapılan ürün ile birlikte müşterilere hediye olarak verilir. Böylece daha fazla güven, daha fazla görsel algı ve hafıza bu yol ile sağlanarak, ürün satışlarında güvenilirlik çalışması izlenmektedir.