Reklam ve Tanıtım Amaçlı Ürünler Nasıl Seçilmelidir ?

Promosyon şirketlerin  kendilerini tanıtması, müşterilere hitap etmesi, mevcut müşterilere ve çalışanlara jest yapılması gibi çeşitli nedenler ile dağıtılan ürünlerdir. Reklam ürün seçimlerinde dikkatli davranılması gerekir. Şirket kimliğinizi ön plana çıkaracak ürün seçimlerinde bulunmanız halinde hem adınızı geniş kitlelere duyurabilir hem de daha çok kişiye hitap edebilirsiniz.

Reklam çalışması olarak da kullanılan tanıtım ürünleri çeşitli derneklerin, kurumsal firmaların, partilerin ve kuruluşların daha çok müşteri kazanmak, müşteri portföyünü yükseltmek gibi amaçlarla tercih ettikleri ürünler arasında yer alır. Şirketler bu ürünleri;

  • Mevcut olan müşterilerine çeşitli jestlerde bulunarak bağlılığını arttırmak
  • Ürünlerin dağıtımında bulunarak çalışanların motivasyonunu yükseltmek gibi amaçlarla kullanır.
  • Bunun dışında özellikle kalabalık ortamlarda dağıtılarak daha çok kişinin görmesi ve müşteri sayısının artması gibi nedenler ile tercih edilmektedir.
  • Kurumsal firmalar kendi markalarını yaratmak amacıyla da reklam ürünü dağıtımında bulunur.

Ürün Kalitesi Nasıl Olmalıdır ?

promosyonÜrününüzün seçiminde en önemli olan şey kurumsal kimliğe uygun olmasının dışında belirli bir kaliteye de sahip olmasıdır. Ürünlerin kaliteli olması müşteri memnuniyeti açısından da önemlidir. Bu bakımdan uzun süre kullanıma uygun, kolaylıkla bozulmayan, baskı ve logosunun da dikkat çekici olması gerekir.

 

Tanıtım Amaçlı Olarak Kullanılan Ürünler

Ürün seçimlerinde oldukça dikkatli olunması gerekir.  Seçim yaparken şirketler çalışma alanlarına uygun ve günlük olarak herkesin kullanabileceği tarzda bir ürün tercih etmelidir.

 

Dikkat edilmesi gerekenler;

  • Şirketlerin en çok tercih ettiği  ürünlerin başında kalemler gelir. Hem kullanışlıdır hem de uygun fiyata toplu olarak çok sayıda sipariş edilebilir.
  • Sektörün vazgeçilmez ürünü sayılan promosyon powerbank, modellerimize mutlaka bakmanızı öneririz.
  • Ürün seçiminde bunun dışında takvim, saat, çakmak gibi ürünlerde tercih edilebilir.
  • Bazı şirketler teknolojik olan ürünlere yönelir. Ürünler oldukça cazibeli ve dikkat çekicidir. Powerbank, flash bellek vb. ürünler  kurumsal şirketlerin tercih ettiği ürünler arasında yer alır.

Ürün seçiminde bulunmadan önce ürün araştırmasında bulunmanız gerekir. Şirket kimliğini yansıtacak en uygun seçimlerinizin ardından firmamızla iletişime geçerek sipariş verebilirsiniz. En yeni ürünler en uygun fiyatlar ve size özel baskı çözümleri ile hizmetinizdeyiz.

Promosyonbank Ekibi